YTÜ Sosyal Sorumluluk Kulübü • Toplum Gönüllüleri Vakfı • Huzureli Proje Koordinatörlüğü

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Yıldız Teknik Üniversitesi ayağı olan Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü’ne Huzureli Proje Koordinatörü olarak seçildim ve bu vesile ile 2018 – 2019 senesini daha canlı bir sene yapmaya vesile olduk. Peki, bu proje ne yapacak ? Aşağıda projemizin tanıtım transkriptini göreceksiniz.

Projenin amacı temel olarak şöyle, her hafta ziyaret edeceğimiz yaşlılarla birlikte çeşitli oyunlar oynadığımız, sohbet ettiğimiz, piknik, yılbaşı ve sinema gibi etkinlikler düzenlediğimiz projede amacımız yaşlılarımıza unutulmadıklarını göstermek, moral olmak.
Şimdiki planlarımız çok farklı.
Huzurevlerindeki her bir bireyin farklı arayışları var ve istedikleri sadece bu değil.
Bu buluşmaların içini doldurmalıyız.
Yani çok farklı şeyler yapılabilir. Mesela bağlama çalan bağlamasını getirir, belirli günler güzel saz akşamları yapılabilir.
Mesela amcamız ya da teyzemiz salıncakta sallanmak istiyordur, bundan daha doğal bir şey olamaz. Hepimiz zaten biliyoruz ki onlar yaş aldıkça aslında çocuk oluyorlar.
Onlara kendilerini değerli hissettirecek, ruhlarını doyuracak, daima mutlu olmalarını sağlayacak ve yaşam enerjilerini geri kazandıracak çalışmalar düşünmeliyiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir