Yenibirlider Sosyal Fayda Hackathonu – Uykusuzluk Hiç Bu Kadar Eğlenceli Olmamıştı

Herkese merhaba, uzun zamandır özgün bir blog içeriği yazamamıştım. Bu saatten sonra daha bir yoğunlaşıp 2016’dan beri yazdığım blog içeriklerimi tekrar artırmak istiyorum. Bu başlangıcı da yaşadığım 3 günlük harika bir tecrübeyi sizlere anlatarak yapmak istiyorum. Bu güzel tecrübe için baştan Yenibirlider Derneği’ne teşekkür etmek istiyorum.

Yenibirlider derneğini biliyorsunuzdur. Derneğin ne olduğuyla alakalı bilgiyi web sitesinden alabilirsiniz. Hatta beni tanıyanlar bilir, bir sene tecrübesizliğimden bir sene de Erasmus’a gittiğim için Fellow programına kabul olamadığım bir dernek, ama Fellow programı harici birçok noktada Yenibirlider ile yollarım kesişti. Bu kesişmelerden biri de Sosyal Fayda Hackathonu.

Bu Hackathon esasında benim ilk Hackathon tecrübem. Şimdi bir yazılımcı nasıl bu zamana kadar hiç hackathon’a katılmaz diyebilirsiniz, ki haklısınız, fakat öncelik meselesi diyelim. 4. Sınıfa, yani bu zamana kadar kendimi olabildiğince farklı alanlarda bulundurup sevmediğim işleri ayıklamaya ayırdım, şimdi ise dikeyimi yavaş yavaş çizdim diyebilirim. Bunun hakkında bir video yapmıştım, aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:

Yenibirlider Derneği Hackathon Süreci

İlk tecrübemde böylesine eğlenceli bir süreç geçirdiğim için ayrıca ekip arkadaşlarıma ve derneğe müteşekkirim. Sürecin başlangıcında aslında benim Hackathon’dan haberim yoktu. Damla sayesine öğrendim, kendisi saolsun beni ekibinde görmek istediğini söyledi. Sonrasında diğer ekip arkadaşım Emre ile tanışıp 3 kişilik harika bir kadro kurmuş olduk.

Ekip bazında çekildiğimiz ilk fotoğraf, Emre Hayatoğlu, Damla Karakolcu, Emirhan Kabakcı, Ağustos 2022
Ekip bazında çekildiğimiz ilk fotoğraf, Emre Hayatoğlu, Damla Karakolcu, Emirhan Kabakcı, Ağustos 2022

Bu kadronun bu kadar uyumlu çalışacağını tahmin edemezdim. Çünkü projeyi fikir aşamasında kurup Hackathon’un o uykusuz 48 saatlik sürecine başladığımız anda, sürekli uyumda ve iş odaklı çalışma yaptık. Herkesin kendi sorumluluğunu bildiği, Damla’nın iş geliştirme ve sunum görüşme taraflarını hallederken bizim Emre’yle sanki Rockstar Games’de GTA geliştirir gibi bir heyecan ve özenle Hackathon için proje yapmamız müthiş bir eğlence kattı. Ekibime tekrardan bu süper süreci sundukları için teşekkür ederim, çünkü ekip uyumu benim geçmiş yıllarda kanayan yaram maalesef:)

Tears of atlantis, emirhan kabakcı, damla karakolcu, emre hayatoğlu
Tears of atlantis, emirhan kabakcı, damla karakolcu, emre hayatoğlu

Bu müthiş Hachathon sürecinde üretirken verimden düşmeyen bu müthiş ekibe, yani Damla’ya ve Emre’ye, Yenibirlider ekibinden Erşen abiye, Tahir abi’ye, Furkan’a ve emeği geçen tüm ekibe, ayrıca Paribu ailesine bu güzel etkinlik için teşekkürlerimi sunarım. Ek merak ettiklerinizi yorum bölümüne, ya da emirhan@emirhankabakci.com üzerinden bana iletebilir, Hackathon hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Hackathon’a katılan yarışmacılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir