Sorgulanmamış Hayat Yaşanmamış Demektir

Sorgulamayan, araştırmayan insanlara çok kızıyorum fakat 12 – 13 yaşıma kadar bende sorgulamadan geçiniyordum. Benim için hayat bilgisayar oyunları ve sokak oyunları üzerine kurulu, tek tük ilerliyordu. Akabinde birçok araştırmaya girdim. Tarih araştırdım, kendime geldiğimi farkettim. Gerçekten, bir şeyi bilerek konuşmak, bilmeden atıp tutmaktan daha çok haz veriyor.

Akabinde yazılıma başladığımda, sorgulama ve araştırma huyumun, bir güdüden ziyade alışkanlığa dönüştüğünü farkettim. Minimalist bir yapıyla harmanladıktan sonra, gerçekten yaptığım her işi içime sinerek yapmaya başladım.

Sizlere tavsiyem, neyi bilmek istiyorsanız, ne yapmak istiyorsanız, ilk önce hazır bilgiye koşmayın. Araştırın, sorgulayın, hipotez kurun, atıp tutun. Beyin fırtınası yapın, aklınıza ne geliyorsa yazın. Ondan sonra bir güzel araştırma yapın, her araştırma yaptığınız bölümde, bir sonraki bölüm için teoriler kurun. Bu teoriler öyle bir heyecan verecek ki size, bir sonraki bölümü araştırmak için can atacaksınız. Bu şekilde ilerlediğiniz zaman, benim gibi, çizgi roman evreniyle siyasi / tarihi olayları birleştirme gibi eğlenceli teoriler üretmeyi alışkanlık haline dönüştürebiliyorsunuz J

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir