StartersLand Serüvenimize Başladık !

20 Ekim Pazar günü, hayatımı değiştireceğine inandığım yeni bir eğitim serüvenine, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleşecek 8 haftalık StartersLand platformu eğitimlerinin ilk günüydü. Network Oyunu, Storytelling ve iş planı ve kanvas oluşturma gibi eğitimler aldığımız bu ilk günde bile ne kadar eğlendiğimi ve neler öğrendiğimi anlatsam kelimeler yetmez. Günü kısaca özetlemek gerekirse:

Eğitim ilk olarak Karahan Bedel moderatörlüğünde eğlenceli bir networking oyunuyla başladı. Öğle arasından sonra Serkan Koç‘un girişimcilik deneyimlerini dinledik ve bir workshop yaptık. Ardından Didem Boz Kaya hikaye anlatıcılığı hakkında eğitim vermek için bizimleydi.

Peki StartersLand nedir ?

StartersLand, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlarına, uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile iş yönetimi süreçlerini öğretmeyi ve onları hayata hazırlamayı hedeflemiş bir projedir.
2018 yılında Serkan Koç ve Karahan Bedel ile birlikte kurulan programda, LeventOfis ana sponsorluğunda eğitimler yapılmaktadır. Eğitimler belirlenen program boyunca sürdürülürken, LeventOfis Kuluçka altındaki 4 farklı domain üzerinde geliştirmeler yapıp, sıfırdan bir yapı oluşturma, pazara taşıma ve yatırımcıya götürmeye kadar ki süreçlerde deneyim kazanılır. Mezuniyet ardından da katılımcılarımıza staj ve iş imkanının yanında, İş fikri olanlara da mentörlük desteği sağlamaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir