11 Yıllık Sonsuzluk Evreninin (MCU) Sonu: Endgame & Şu Sıralar İzlediklerim

Bu metinde, öncekilere nazaran Spoiler yok. Tek demek istediğim, bu kadar yıldır çıkan 21 filmin sonuncusu, 22. si olan Avengers: Endgame filmi, bana çok ağır geldi. Sinemada kopan alkışlar, ilk gittiğim IMAX film olmasıyla efektlerden daha bir haz almam, gene sinemada duyulan ağlamalar, gülmeler, özellikle alkışlar..

Hayatımda hiçbir filmde bu kadar şaşırmadığım su geçirmez bir gerçek, ayrıca çok güldüğüm sahneleri de barındıran, çok ağladığım ve çok şaşırdığım sahneleri de aynı anda barındıran bu denli bir film izlememiştim şimdiye kadar.

Sıkı bir Marvel fanı olarak, umarım bu Sonsuzluk Evreni’nin bu denli hüzünlü bitişiyle yeni başlayacak Marvel filmleri yüzüme ak getirir.

Teşekkürler Stan Lee.

Teşekkürler Russo Kardeşler.

Teşekkürler Marvel.

Tabii Marvel hayranı olmam demek sadece Marvel filmleri izliyorum demek değil 🙂 Hayatımda boş bulunduğum her an, keyfime göre filmler izlemeye çalışıyorum fakat her izlediğim filmi de paylaşma gereği duymuyorum.

DC Evreninden Aquaman, Shazam, eski Amerikan filmlerinden Rambo ve Al Pacino filmleri gibi filmler, Venom, X-Men gibi Fox’a ait Marvel filmleri (gerçi yayın haklarını artık Marvel almış sanırım), Nefes ve Yeşilçam gibi Türk filmleri, Sony’ye ait Spiderman Into the Spiderverse gibi Marvel filmleri, LOTR, Game of Thrones gibi Orta Çağ film ve dizileri, ve tabii ki Netflix. Disney+ ülkemizde yayına başlayınca ona da saracağımdan şüphem yok. Ha bir de, çok çok boş kaldığım zamanlarda Kurtlar Vadisi ilk 97 bölüm bitirmeye çalışıyorum, 70’lerdeyim şu an 🙂

İş yoğunluğunu atmak adına, böyle film izlemek gibi, kitap okumak gibi aktiviteler insanı cidden çok rahatlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir