Girişimcilik Vakfı Giveback Gala 2023

Girişimcilik Vakfı Giveback Gala Notlarım – Vlog & Blog

Herkese merhaba. Girişimcilik Vakfı liderliğinde, Google ve Türkiye İş Bankası ana sponsorluğunda 27 Kasım 2023 tarihinde Raffles Istanbul otelinde gerçekleşen Giveback Gala’sına ben de bir vakıf mezunu olarak katıldım. Galadan bahsetmeden önce, size biraz Girişimcilik Vakfı’ndan bahsetmek istiyorum. Aşağıdaki vlog’da biraz bahsettim fakat bu vlog daha çok galayı video olarak gösterme amacı güdüyor. Detayları bu yazıda belirteceğim.

Girişimcilik Vakfı Nedir, Ne Yapar? Kendi Sitesinden:

“Türkiye’nin gelişmiş ülke olma yolundaki dönüşümünü girişimcilik ile hızlandırmak vizyonu ile kurulan Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK), Türkiye’de girişimcilik kültürünü oluşturmak, yaygınlaştırmak ve girişimciliğin önündeki engelleri kaldırmak misyonu ile çalışıyor.

2014 yılında yola çıkan GİRVAK, girişimciliğin değişimin anahtarı olduğuna inanan iş insanları ve fikir önderleri ile birlikte girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ve girişimciliğin gençler arasında bir kariyer seçeneği haline gelmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Nüfusun %50’sini oluşturan gençler desteklendikleri takdirde girişimcilik ile değişim yaratmak için heyecan duyuyorlar. Sorunlara çözüm yaratmak, girişimcilik kültürünü geliştirmek ve ilham vermek için çalışmak ve geri vermek istiyorlar. GİRVAK olarak ilham verdiğimiz milyonlarca genç ile geleceğe umutla bakabileceğimize inanıyoruz. Gençlerin kendi yollarından giderken iz bırakmalarını sağlamak için kurguladığımız Fellow Programı ve liseli gençler için yaptığımız Start Programı, geri vermeyi yaygınlaştırmak için hayata geçirdiğimiz Giveback Programları ve Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketleri ile global fon sağlayıcılarıyla düzenlediğimiz etki programları aracılığyla değişimin öncüsü olmak için çalışıyoruz.”

Devamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Peki Gala’da Ne Yaptık?

Girişimcilik Vakfı galasıyla bizim gibi gençlik programı üyeleri ile sektörün önde gelen iş insanları aynı masada oturma şansı buldu. Yuvarlak masaları biz temsil ettik ve gelen misafirlerle bağlantı kurma ve güncelleme şansı yakaladık. Benim masamda İstanbul Portföy, Logo Ventures ve Destek Patent gibi şirketlerden Merve Zabcı, Yiğit Arslan, Samet Özetçi, Faruk Yamankaradeniz, Tevfik Altın, Cenk Serdar, Aziz Dostgül, Batuhan Ulutuncel, Sinan Soyalpsinan ve Mustafa Selçuk vardı.

Kendileri ile çok güzel bir yemek zamanı geçirdik. Sunucu Oylum Talu, “Masanızdaki Fellowlar ile gurur duyun.” dediğinde masadakiler bize baktığında diğer tüm arkadaşlarım gibi ben de oldukça utandım. Yemekler ve ortam, ambians çok iyiydi.

Girişimcilik Vakfı Galasında İş İnsanlarıyla Beraber Yemekte - Emirhan Kabakcı

Kendi sektörümle ilgili olarak, Udemy’deki ve yazılım dünyasındaki ortak çalışmalarımızdan dolayı Atıl Samancıoğlu ile tanıştık ve güzel bir işbirliği yakaladık. İşbirliğinin dışında kalıcı bir bağlantı da kurmuş olduk.

Hande Çilingir’in bir sözü beni çok etkiledi: “Ya hedeflerimize göre imkan yaratacağız, ya da imkanlarımıza göre hedef belirleyeceğiz.”

Aşağıda, galadan sevdiğim birkaç fotoğrafı ekleyeceğim:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir