2018 Analizi, 2019 Hedefleri

Yarısının verimli, yarısının verimsiz olduğunu düşündüğüm bir seneyi geride bırakıyorum ve tüm senenin verimli olmasını dilediğim 2019’a umutla bakıyorum.

2018 Özet ve Analiz

Ocak’tan Haziran’a kadar geçen, stresin ağababasını yaşadığımız bir sınav dönemini atlattım. Aynı zamanda, müthiş dostluklar ve kardeşliklerle geçen dört senenin sonuna geldik, yatılı okuduğum Ortaklar Fen Lisesi’nden mezun oldum. Bol duygulu ve bol stresli bir ilk yarı oldu yani.

Akabinde gelen yaz tatili, dinlenme, düğün ve Ataforum için çalışmalarla, aynı zamanda üniversite tercihleriyle uğraşmakla geçti. Yıldız Teknik’i kazandığım belli olduktan sonra da İstanbul’u, okulu ve topluluk / etkinlikleri araştırmakla geçti. İstanbul için hazırlık diyebiliriz.

Ve İstanbul..

Yorucu ve benim için verimsiz geçen üniversite sınavına hazırlık yılından sonra, istediğim sonucu alamadığıma pek şaşırmamak gerek. Mezuna kalmak yerine, İstanbul’u fakat bölüm olarak mühendislik yerine öğretmenlik yazarak kariyerimi eğitim teknolojileri ve medya üzerine kurmaya karar verdim. Ataforum’la bağdaşan bir karar oldu. Devamında hiç duraksamadan, bağlantı kurma ve İstanbul’a alışma amacı güderek o etkinlik senin bu etkinlik benim koştum. Sırayla, Arya Women Erkekler Konuşuyor, Teknofest, Sheroes&Heroes İlham Veren Konuşmalar, Ekonomik Dalgalanmada Melek Yatırımcılık, Bir İşe Giriştik Toplantısı diyerekten ne buldum gittim. Bir İşe Giriştik gibi muhteşem insanların olduğu muhteşem topluluklara girdim, kariyerimde tecrübe olması açısından kulüplere katıldım ve Sosyal Sorumluluk (Huzureli Proje Koordinatörlüğü) ve BEST Kulüpleri’nde (PR Çalışmaları ve Web Site Tasarımı) aktif üye olmak üzere 5 adet kulüpte bulundum (bulunuyorum).

Teknopark’a projemle başvururken asistan olarak girmiş bulundum, Boğaziçi ve İTÜ gibi üniversitelerde birçok network sağladım.

2018, hayatımda bir devrin bitişi (Ortaklar) ve bir devrin başlangıcı (İstanbul – girişimcilik) olarak nitelendirilebilir.

2019 Hedefler

Nasip olursa 8 ay okulda, 4 ay memlekette (belki de başka bir yerde) geçmesini planladığım 2019’daki hedeflerim şöyle:

Yurtdışı

Aktif olduğum iki kulüpten biri olan, kendimi oldukça belli ettiğim BEST kulübü ile, 2019 yazı ya da baharında (çok büyük ihtimal yaz kursuna) yurtdışında birkaç haftalık kurs almak istiyorum.

Kitap

İstanbul’a geldiğimden beri (4 ayda) 8 kitap okudum. 2019’da hedefim en az 25 kitap olup, girişimcilik, teknoloji, tarih, ekonomi, siyaset, medya, din, mezhep, felsefe alanlarında kendimi oldukça geliştirmek istiyorum. Bu kategoriler, yapacağım projeler ile oldukça ilgili.

Bağlantı

4 ayda oldukça bağlantı kurdum fakat bu pek tabii ki yetmez. Girdiğim etkinlik, kamp, zirve, seminer vb. sayısını artırarak ekosistemde kendime yaşıma oranla büyük yer edinmek istiyorum.

Yazılım

Udemy’de izlenmemiş bir-iki kurs, kitaplığımda çalışılmamış birkaç yazılım kitabı kaldı. Bunları ve Youtube videolarını da kullanarak, başta web geliştirme olmak üzere her sene olduğu gibi yazılım tecrübeme katkı sağlayacağım tabii ki de bu yılda.

Spor ve Bağlama

Üniversite sınavına hazırlanırken garip bir şekle giren vücudumu (sanki önceden çok iyiydi de) düzene sokmak için, az biraz kondisyon kazanmak için spora başladım. 2019’da da bunu devam ettirerek, İstanbul’da fitness, memlekette köyde çalışarak hayatımı daha aktif yapmaya çalışacağım. Bağlama konusunda ise, bahar dönemi bağlama kursuna yazılacağım, kulaktan çaldığım sazı teknikle destekleyerek tellere vurmak istiyorum.

Teknopark

2019’da da aynı şekilde Teknopark’ta çalışmaya devam ederek, bölüme geçtiğimde kurmak istediğim Ataforum için çevre ve bilgi edinmeye, oyuncu arkadaşlar bilir kasılmaya devam edeceğim.

Ataforum

Ataforum için bir sosyal medya projem ve web siteyi yenileme fikrim var. Bu iki proje, 2019 baharına kaldı. 2019 baharında başlayıp yazında bitirmeyi hedeflediğim bu iki proje ile Ataforum için gelişme sağlamayı ve Teknopark’a hazırlamayı planlıyorum.

 

Sosyallik, eğlence ve benzeri durumlarla bir sorunum yok. Her sene olduğu gibi işle eğlenceyi dengede tutmayı becerebiliyorum. Onlar akıyor gidiyor kendi halinde 🙂

Kariyer yolculuğum yeni başladığı ve hayatımda yeni yeni önemli bir şeyler olmaya başladığı için, bu yıl analiz ve hedef yazısı türünde ilk yazdığım yazı oldu. Daha nice böyle yazılar yazıp, daha nice hedefler gerçekleştirmelere.. Hepinize iyi seneler :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir