Unity

Unity ile Oyun Geliştirmek

Bazı arkadaşlar, ya da bilip bilmeden konuşanlar demek gerekirse, Unity ile oyun geliştirmenin gereksiz ve saçma olduğunu düşünüyorlar. Sebebi ise bununla geliştirilen oyunların grafiğinin ve oynanabilirliğinin kötü olduğu yönünde. Yanlış düşünüyorlar.

Unity3D dediğimiz oyun motoru abimiz,

Benim oyun yapımcılığına başlarken kullandığım oyun motoru olup (ilk oyun motorum yani), amatör – profesyonel her kitleye hitap ediyor. Asset store’unda ki çeşit çeşit eklentileriyle, haritalarıyla, partikülleriyle, modelleriyle, tasarımlarıyla tamamen cennet bir mağaza sunuyor.

Ayrıca bu oyun motoru gayet de iyi grafikler sunan oyunlar yaptırmayı sağlıyor. Genelde mobil platformlarda oyun yaparken kullanılan bu oyun motoru, mobil platformlarda grafik değil oynanabilirlik ön planda olduğu için açık ara önde. Neden grafik ön planda değil diye sorarsanız, insanlar artık çok boyutlu oyun değil, az boyutlu ama oynanabilirliği ve aşırı keyif verici oyunlar istiyorlar.

Terimsel konuşmak gerekirse, Unity3D cross-platform bir oyun geliştirme aracıdır. Bu oyun motoruyla geliştirdiğimiz oyunu çok basit bir şekilde Windows, Android, iOS, Linux, Xbox, Playstation, vs. ortamlarına yükleyebiliriz. Bir oyun geliştir, tüm platformlara sun mantığı yani.

Oyunlarımızı isteğe bağlı olarak C# ve JavaScript dilleriyle kodlayabiliyoruz. Ben C# dilini kullanıyorum.

Motoru indirmek için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir