Hakkımda

Merhaba, ben Emirhan. 18 Ağustos 2000 tarihinde İzmir’in Torbalı ilçesinde doğdum. Aslen İzmir’in Bayındır ilçesinin Yakapınar Köyü’ndenim. İlkokulu yine İzmir’in Seferihisar ilçesinin Bademler Köyü’nde, ortaokulu Bayındır’da okudum. Lise öğrenimimi Aydın’da Ortaklar Fen Lisesi’nde 2018 Haziran’ında tamamladım. Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde okuyorum. Yazılım işlerine liseye geçince başladım. Derslerimin yanında projelerimi de yürütmeye çalışıyorum. Aynı zamanda Freelance çalışıyorum.

Yeteneklerim

Web sitelerimi WordPress üzerinden, oyunlarımı Unity oyun motoruyla ve mobil uygulamalarımı Android Studio ile yapıyorum. Fakat ataforum.net‘i, ilk versiyonunda ASP.NET ile tamamen kendim kodlayarak forum halini aldırdım. Hiçbir eklenti ya da hazır bir şey kullanmadım. Tabi bu aşamada veritabanı, HTML ve CSS, Javascript, C# konusunda orta seviye geliştim.

İkinci oyunum Çubuk Adam Dövüşleri üzerine çalışırken, 2016

İkinci versiyonunda ise MyBB ile Ataforum’u geliştirdim. Bu aşamada ise hem bir forum scripti kullanmış oldum, hem de PHP ve SQL bilgim gelişti. Şimdi hem blogumda hem Ataforum’da WordPress kullanıyorum fakat kod bilgim oldukça yeterli olduğu için, çoğu özelliği kendime göre düzenledim.

Bütün kodlarının bana ait olduğu, ilk ataforum.net sürümü, 2016 sonları.

Web sitelerimde HTML, CSS, PHP, Javascript, MySQL yazılımlarını ve WordPress scriptini kullanıyorum. Mobil oyunlarımda Unity ile programlarken C# dilinden yararlandım. Mobil uygulamalarımda ise Java dilini kullanıyorum.

Ortaklar Fen Lisesi için yapmış olduğum uygulama, 2017

Ayrıca Animate CC ile animasyon, After Effects ile efektler, Photoshop ile tasarım, Premiere Pro ile video düzenleme, Office programları konularında kendime yetecek kadar bilgiye sahibim. Hobi olarak saz ve gitar çalıyorum; bilişim, pazarlama, girişimcilik ve çeşitli konularda kitaplar okuyorum, karakalem çizim yapıyorum.

Google’dan kargoyla gelen Adsense onay kodu, 2016 sonları.

Yazılım işlerimin yanında oyunlara karşı büyük ilgim var. Steam Profilim.

Kariyer

İş sektörüne Google Play’e yüklediğim 3 mobil oyun ve okulum için yapmış olduğum mobil uygulama ile giriş yaptım. Fakat şu anda, ortaokuldan beri vizyonum olan tarih ve bilgisayar bilgimi birleştirme hayali ile Ataforum markasını oluşturduk. Temel olarak medya ve haber sektöründe projeler geliştiriyorum. Şu anda aktif olarak forum, tarih portalı, haber sitesi, mobil uygulamalar bulunuyor. İleri ki zamanlarda web tabanlı bir mobil oyun, e-ticaret sitesi, gazete ve çeşitli uygulamalar ile gelişip şirketleşmeyi hedefliyoruz.

Özet olarak Ataforum projemde yöneticilik, web programcılık ve editörlük yapıyorum. Aynı Freelance sitelerde serbest çalışmaktayım.

Profesyonel iş profilim için –> LinkedIn Profilim

Deneyimlerim

Tasarımcı arkadaşım Mert Ergün ile birçok mobil oyun, uygulama ve web sitesine sahip olduğumuz için bu projeleri Ataforum markası altında birleştirdik. Şu anda bu markanın liderliğini sürdürüyorum. Markamız adı altındaki projelerimiz için tıklayın.

2017 Kasım’ında YGA Zirvesi’ne gittim. Etkinlik konusunda aktifleşmem, üniversite için İstanbul’a taşınınca başladı. 19 Eylül’de Arya Women Kadın Yatırımcılar Platformu – Erkekler Konuşuyor etkinliğindeydim. 21 Eylül’de Teknofest’e gittim. 22 Eylül’de ise Sheroes & Heroes İlham Veren Konuşmalar Serisi’ne gittim ve harika insanlar ile tanıştım. Bütün deneyimlerime buradan ulaşabilirsiniz.

Sertifikalar

Turkcell Geleceği Yazanlar’ın Android, Windows Phone ve Web Programlama; Marketing Türkiye’nin Pazarlama ve Google Türkiye Dijital Atölye’nin Online Yeterlik Sertifika Programlarını başarıyla bitirip sertifika kazandım. Ayrıca Udemy’den sahip olduğum iOS ve Web Programcılık sertifikaları mevcut.
Ayrıca MEB onaylı Grafik ve Animasyon Tabanlı Web Sayfası Hazırlama Kursu’ndan bir sertifikam ve 2015 yılından TUBİTAK Bilim fuarları katılım belgem var.
Hepsi LinkedIn profilimde mevcut.

kabakcemirhan@gmail.com adresinden ya da aşağı inerek sosyal medya adreslerimden benimle iletişime geçebilirsiniz.